صدا و سیمای مرکز مهاباد

نتایج 4676 - 4700 از 11670

اخبار/مذهبی
مسابقات قرآنی مرحله شهرستانی مدارس بوکان روز شنبه در این شهرستان آغاز شد. در این مسابقات که در سالن اجتماعات کوثر سازمان تبلیغات اسلامی بوکان برگزار می شود 750 دانش آموز مقطع ابتدائی با یکدیگر به رقابت می پردازند. این مسابقات به مدت دو روز و در بخش های مختلف قرائت، حفظ، اذان، احکام، نهج البلاغه انشاء و نماز برگزار می شود.  نفرات برتر این مسابقات به مرحله استانی راه پیدا می کنند.
شنبه, 07 بهمن 1391 | آمار بازدید 380
اخبار/عمرانی
مدیرکل بنیادمسكن انقلاب اسلامی آذربایجانغربی گفت،تاكنون،بیش از29 درصد از واحدهای مسكونی روستایی استان نوسازی ومقاوم سازی شده است . عزیزی افزود، ازسال 84تاكنون كارنوسازی و مقاوم سازی بیش از63هزارمسكن روستایی آغازشده كه برای اجرای این طرحها5 هزارو327میلیارد ریال تسهیلات بانكی پرداخت شده است.  وی گفت، ازاین تعدادتاكنون،50 هزار واحدبا 4هزار و 200 میلیاردریال تسهیلات به بهره برداری رسیده است كه 29 درصد اماكن روستایی استان را شامل می شود. به گفته عزیزی ازمجموع 2 هزارو800 روستای دارای سكنه استان تاكنون 1760 روستازیرپوشش طرحهای نوسازی ومقاوم سازی قرار گرفته است.
چهارشنبه, 25 بهمن 1391 | آمار بازدید 380
تولیدات ویژه وب سایت مرکز/طـنز و سـرگـرمی
مردي به سحرگاه از خانه بيرون رفت تا به گرمابه رود، به راه اندر دوستي از آن خويش را ديد. گفت: موافقت كني تا به گرمابه شويم؟ گفت: تا در گرمابه با تو همراهي كنم لكن اندر گرمابه نتوانم آمدن كه شغلي دارم، و تا نزديك گرمابه بيامد، به سر دوراهي رسيد، بي آنكه اين مرد را خبر دهد بازگشت و به راه ديگر برفت. اتفاق را طراري از پس اين مرد مي رفت به طرّاري خويش. اين مرد بازنگريد، طرار را ديد و هنوز تاريك بود پنداشت كه آن دوست وي است. صد دينار در آستين داشت بر دستارچه بسته، از آستين بيرون كرد و بدين طرار داد و گفت: اي برادر اين امانت است به تو، چون من از گرمابه بيرون آيم به من بازدهي... 
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/فرهنگی
در پنجمین روز از هفته حفظ محیط زیست به ابتکار جمعی از کودکان مهابادی نمایشگاهی از آثار هنردستی با موضوع محیط زیست گشایش یافته است .  اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهابادهم در ابتکار ی جدید برای فرهنگ سازی در زمینه استفاده بهینه از وسایل زائد از انواع مواد وضایعات خانگی آثارمتنوعی ساختند و در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم گذاشتند . نقاشی ، روزنامه دیواری ، کاردستی ، عروسک سازی با موضوع حفاظت از محیط زیست و استفاده از بازیافتها از جمله این آثار بود . خانم بازیار مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو مهاباد درباره برپایی این نمایشگاه گفت: آثار این نمایشگاه توسط اعضای این کانون و با هدف نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و بازیافت مواد تهیه شده است . علاقمندان می توانند تا یک هفته ازاین نمایشگاه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک دانشجو دیدن کنند.
دوشنبه, 20 خرداد 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/عمرانی
راه آهن ارومیه مراغه تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. ادامه مطلب
سه شنبه, 22 مرداد 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/اجتماعی
هزار سیصد و شصت تن مرغ منجمد در آذربايجان غربي توزيع شد. مديركل صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام این خبر گفت: ادامه مطلب
سه شنبه, 22 مرداد 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/اجتماعی
استاندار آذربایجان غربی با ارسال نامه ای از رئیس جمهوری به جهت طرح موضوع دریاچه ارومیه در نخستین جلسه هیات دولت قدردانی کرد. ادامه مطلب
دوشنبه, 04 شهریور 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/اجتماعی
مديركل آموزش و پرورش آذربايجان غربي با صدور پيامي فرا رسيدن ماه مهر و آغاز سال تحصيلي جديد را تبريك گفت. ادامه مطلب
يكشنبه, 31 شهریور 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/اخبار شهرستان
نهصد و پنجاه هزار تن سیب درختی در آذربایجان غربی تولید می شود. رییس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به میانگین تولید 23 تن در هکتار برای این محصول در استان گفت: ادامه مطلب
پنجشنبه, 02 آبان 1392 | آمار بازدید 380
اخبار/اخبار شهرستان
به منظور روانسازي ترافيک و کاهش تلفات ناشي از حوادث جاده اي، نيروي انتظامي شهرستان مهاباد ديروز در تالار وحدت شهرداري، همايشي برگزار کرد. فرهنگياران ترافيک و همياران پليس به اين همايش دعوت شده بودند تا با وظايف و نقشي که در خانواده ها براي کاهش ميزان تصادفات و سوانح رانندگي دارند بيشتر آشنا شوند. در اين همايش که فرماندار، اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مسئولان هم حضور داشتند فرهنگياران از فرمانده نيروي انتظامي مهاباد شنيدند که نقششان در کاهش تصادفات بسيار مؤثر است چون مهمترين عامل دخيل در تصادفات عامل انساني است و آنان مي توانند مانع تخلفات حادثه ساز والدين خود به هنگام رانندگي شوند. سرهنگ اماني، رئيس پليس راهور آذربايجانغربي هم گفت: هر چهار نفري که در شش ماهه اول امسال در مهاباد بر اثر تصادف رانندگي جان خود را از دست داده اند عابر پياده بودند و اين نشان مي دهد بايد راهکارها و نقاط مشخصي براي عبور مردم از عرض خيابان تعيين شود. در اين همايش دو برنامه هنري هم براي فرهنگياران و همياران پليس تدارک ديده شده بود: اجراي سرود و نمايش عروسکي در حاشيه برگزاري همايش هم به مناسبت روز جهاني کودک نمايشگاه نقاشي کودکان مهابادي به همت کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان و شوراي اسلامي شهر برپا شد.  
يكشنبه, 17 مهر 1390 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
تکواندوکار مهابادی به مسابقات تکواندوی لیگ کشوری راه یافت . در مسابقات تکواندوی قهرمانی نوجوانان استان که به میزبانی شهرستان ارومیه برگزار شد بیش از 100 تکواندوکار در قالب 14 تیم از شهرهای مختلف استان آذربایجان غربی با هم رقابت کردند . از تیم مهاباد نیز سه تکواندوکار در این مسابقات حضور داشتند که مسعود الیاسی با کسب مدال طلا به رقابتهای تکواندوی لیگ کشوری راه یافت . محمد خودکام دیگر تکواندوکار مهابادی نیز مدال نقره این مسابقات را به گردن آویخت.
دوشنبه, 13 مهر 1388 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
رئيس جمهور در دور سوم سفرهاي استاني خود، به زودي به آذربايجانغربي سفر مي کند. به منظور هماهنگي برنامه هاي سفر رئيس جمهور به استان، امروز جلسه اي با حضور مسئولان اجرايي شهرستان مهاباد در فرمانداري ترتيب يافت. فرماندار مهاباد در اين نشست گفت: آقاي احمدي نژاد بزودي براي سومين بار به همراه هيأت وزيران و ديگر مسئولان کشوري به اين استان سفر مي کند تا در اولين روزهاي سال نو در جمع مردم شهيد پرور استان آذربايجانغربي حاضر شود و نويد آينده اي درخشان تر و پر بارتر براي آذربايجانغربي داشته باشد. ذوالفقاري با اشاره به اينکه الگوي مديريت دولت نهم و دهم تجربه اي تازه در کشورداري است افزود: از آثار بارز سفر رئيس جمهور، تحکيم وحدت دولت و مردم، ارتباط عميق با واقعيت هاي جامعه و حضور در جمع مردم نقاط مختلف کشور است بطوريکه با افزايش همدلي ها بين دولت و ملت، اهداف و نقشه هاي دشمنان نيز براي تفرقه و جدايي لايه هاي مختلف اجتماعي کشور منجر به ناکامي شده است. امام جمعه مهاباد هم در اين جلسه با اشاره به نامگذاري سال هشتادو نه به نام همت مضاعف و کار مضاعف توسط رهبر معظم انقلاب گفت: ما براي پيشرفت بيشتر کشور نياز به فعاليت بيشتر داريم و امسال بيش از سالهاي ديگر تلاش خواهيم کرد تا به قله هاي افتخار و سر افرازي کشور دست يابيم. حاج ماموستا سهرابي افزود: مردم استان آذربايجانغربي بويژه شهرستان مهاباد از رئيس جمهور و دولت خدمتگزار همانند دوره هاي قبل استقبال چشمگيري خواهند کرد.
شنبه, 14 فروردين 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
پیرمرد 120 ساله مهابادی،همچنان سالم و سرحال به زندگی خود ادامه می دهد. آقای قهرمان نریمان اهل روستای "گرده رش" مهاباد است که اقوام و نزدیکانش، نماز سروقت و روزه داری را رمز سلامتی و طول عمروی می دانند. خودش هم می گوید: فایده روزه، سلامتی و تندرستی است. به همین خاطر مریض نیستم. سال تولدش در شناسنامه 1277 هجری شمسی است اما به گفته خودش، شناسنامه را سالهاپس از تولد و با دستان خودش گرفته است. قهرمان نریمان، هنگام حمله نیروهای روسیه تزاری به مهاباد، قتل عام مردم و قحطی وحشتناک پس از آن واقعه را که به استناد کتب تاریخی مربوط به سال 1297 هجری شمسی است، به خوبی به یاد دارد. او همچنین می گوید: در زمان به سلطنت رسیدن رضا شاه در سال 1304 هجری شمسی هم فردی میانسال بوده واین یعنی اکنون دستکم 120 ساله است. این پیرمرد کهنسال هرگز لب به سیگار نزده و خوردنیهای مورد علاقه اش هم آبگوشت، ماست و دوغ است. وی 4 بار ازدواج کرده و حاصل این ازدواجها، دوفرزند، هفت نوه و 4 نتیجه است. قهرمان نریمان، مشخصه دوران نوجوانی و جوانی خود را کار شبانه روزی می داند و می گوید: شبها زمینها را آبیاری می کردم و صبحها و بعدازظهرها هم با گاوآهن، زمینهای کشاورزی را شخم می زدم. او که در طول عمرش تنها یکبار برای معالجه چشم نزد پزشک رفته است، سلامتی و طول عمر خود را تنها مرهون لطف خدا می داند.
سه شنبه, 26 مرداد 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
براي آزادي500 زنداني جرايم مالي غير عمد استان آذربايجانغربي در سال جاري، امسال به هشتاد ميليارد ريال اعتبار نياز است. مديرکل زندانها و اقدامات تأميني و امنيتي استان آذربايجانغربي اين خبررادر مراسم جشن گلريزان زندانيان مهاباد که ديشب برگزار شد، اعلام کرد. وی اظهار داشت: هم اکنون در 13 ندامتگاه استان، هفت هزار و ششصد زنداني دوران محکوميت خود را سپري مي کنند که از اين تعداد پانصد نفر از زندانيان جرايم مالي غيرعمد هستند. باقري افزود: امسال پانزده جشن گلريزان در ماه مبارک رمضان برگزار و تا به امروز بيش از دو ميليارد و سيصد ميليون ريال توسط خيرين جمع آوري شده است. مديرکل زندانهاي استان خاطرنشان کرد: پارسال براي آزادي 411 نفر، 66 ميليارد ريال توسط خيرين پرداخت شده است. مديرکل زندانها و اقدامات تاميني و امنيتي استان خاطرنشان کرد: در5 ماه نخست امسال صد و هفتاد زنداني ديه و جرايم غيرعمد مالي با کمک خيرين و بخشش شاکيان آزاد شده اند. در ادامه اين مراسم حضرتي، دادستان مهاباد با اشاره به اينکه حدود 12درصد از زندانيان استان در ندامتگاه مهاباد به سر مي برند گفت: از هشتصد و پنجاه نفر زنداني مهاباد، 280 نفر در مراکز اشتغال و حرفه آموزي مشغول به کارند تا علاوه بر راحت تر سپري کردن دوران محکوميت، بتوانند با پرداخت ديون خود آزاد شوند.
چهارشنبه, 17 شهریور 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
هفته کتاب و کتابخوانی با نواخته شدن زنگ کتاب در دبیرستان شهید شهریکندی آغاز شد. قادری، مدیر آموزش و پرورش مهاباد امروز در مراسم آغاز هفته کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب خوب روشنگر راه و راهنمایی مفید برای هر انسانی است و با تقویت فرهنگ اسلامی ملی می توانیم در مقابل تهاجم فرهنگی غرب مقاومت کنیم. رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با مهم خواندن حوزه فرهنگ و خصوصاً حوزه کتاب و کتابخوانی افزود: یکی ازشاخص های توسعه هر منطقه بر اساس سرانه مطالعه آن منطقه تعیین می شود. هناره در ادامه به منظور گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان ششصد جلد کتاب را به دو مدرسه شهید شهریکندی و شهیده گلاویژ محمدی اهداء کرد. هفته کتاب و کتابخوانی که با نواخته شدن زنگ کتاب در دبیرستان شهید شهریکندی آغاز شد و با خواندن مقاله و اجرای سرود توسط دانش آموزان پایان یافت. گفتنی است کتابخانه های عمومی مهاباد از امروز و به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با پنجاه درصد تخفیف از علاقمندان ثبت نام می کنند.
سه شنبه, 25 آبان 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
بارش برف امروز مشکلاتي را براي تردد وسائط نقليه درجاده هاي ارتباطي اين شهرستان ايجاد کرده است. معاون اداره راه و ترابري مهاباد گفت: کارکنان اين اداره امروز همزمان با بارش برف در مسيرهاي اصلي ارتباطي حضور يافته و مشغول برفروبي از جاده ها شده اند. شيخ آقايي افزود: مأموران حاضر در راهدارخانه هاي مستقر در چهار نقطه حوزه استحفاظي شهرستان مهاباد هم در مسيرهاي ارتباطي مشغول برف روبي و ارائه خدمات به مسافران هستند. وي با اعلام اينکه در جاده هاي مهاباد/ سردشت و محور مهاباد/ برهان کولاک شديد وجود دارد از رانندگان خواست وسايط نقليه خود را به زنجير چرخ و وسايل ايمني مجهز کنند. بارش برف در شهر مهاباد 17 و در روستاها و ارتفاعات به حدود 35 سانتيمتر رسيده است.
پنجشنبه, 16 دی 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
فرمانده نیروی انتظامی مهاباد گفت: پلیس با شادی مردم مخالف نیست بلکه موضوع مربوط به خطراتی است که در چهارشنبه آخر سال، مردم را تهدید می کند. سرهنگ ولی زاده ،روز چهارشنبه در همایش" پلیس، روحانی، سلامت جامعه " که با حضور روحانیون در مرکز بزرگ اسلامی برگزار شد، از روحانیان خواست برای آگاه سازی مردم از عواقب خطرات چهارشنبه آخر سال، با نیروی انتظامی همکاری کنند. وی افزود: هر سال هزینه های هنگفتی صرف خرید مواد محترقه غیر استاندارد میشود که نیروی انتظامی از آغاز سال جاری، تاکنون موفق به کشف و ضبط دویست و سی و نه هزار و سیصد و هشتاد و هشت عدد مواد محترقه غیر استاندارد شده است. در همین زمینه چهارده نفر دستگیر و دو مغازه هم پلمپ شده است. فرمانده نیروی انتظامی مهاباد، این میزان مواد محترقه کشف شده را تنها مقدار کمی از مواد محترقه وارده شده به کشور دانست و از مردم خواست با رعایت مسائل ایمنی درچهارشنبه آخر سال، با نیروی انتظامی همکاری کنند. سرهنگ ولی زاده، تشکیل جلسه با مدیران مدارس، اصناف، صدا و سیما و اعضای شورای اداری شهر را نیز از دیگر برنامه های نیروی انتظامی برای آگاهی هر چه بیشتر مردم در این خصوص دانست. رئیس مرکز بزرگ اسلامی مهاباد هم در سخنانی با تشکر از تلاشهای شبانه روزی مأموران نیروی انتظامی در کنترل حوادث چهارشنبه آخر سال، روحانیان را عامل مهمی در آگاه سازی مردم از خطرات و عواقب این روز عنوان کرد.
چهارشنبه, 11 اسفند 1389 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
معلمان نبي مکرم اسلام را الگوي تعليم و تعلم مي دانند و تمام سعي آنها پيشرفت علمي در مسير ارزشهاي ديني است. ماموستا سهرابي، امام جمعه مهاباد در مراسم گراميداشت مقام شامخ معلم با بيان اين مطلب افزود: امروز ايران اسلامي به برکت ايمان معلمان و تلاش و جديت دانش آموزان و دانشجويان در مسير ترقي و پيشرفت گام بر مي دارد و در آينده اي نزديک به قطب علمي در جهان اسلام مبدل خواهد شد. کاک درويشي، فرماندار مهاباد نيز با اشاره به اينکه علم و دانش، اساس پيشرفت و توسعه هر جامعه اي است خاطرنشان کرد: تغييرات بنيادي در نظام آموزش و پرورش در سالهاي اخير نشانگر همت و تلاش دولت براي تحول اساسي در نظام تعليم و تعلم است. قادري، مدير آموزش و پرورش مهاباد هم در اين مراسم گفت: شهيد مطهري قلمي هدايتگر براي انديشه هاي نوپاي انقلاب در مسير اسلام بود و امروز معلمان با تأسي از اين انديشه پاک به آموزش و پرورش دانش آموزان همت مي گمارند. همچنين در ادامه اين مراسم پيام محمودزاده، نماينده مردم مهاباد در مجلس شوراي اسلامي قرائت شد. در بخشهايي از اين پيام آمده بود، قدر نهادن به مقام والاي معلمان نشاندهنده توجه ويژه مردم و نظام به هدايتگران انديشه در جامعه است. در پايان اين مراسم از فرهنگيان برگزيده با اهداي لوح و جايزه تجليل شد.
پنجشنبه, 15 ارديبهشت 1390 | آمار بازدید 379
اخبار/اخبار شهرستان
رييس راه و ترابري استان آذربايجان غربي در سفر به مهاباد از پيشرفت چشمگير آسفالت راههاي روستايي طي دو سال گذشته در استان خبر داد. آقای رحمان زاده به خبرنگار واحد مرکزی خبر در مهاباد گفت: ميزان متوسط آسفالت راه هاي روستايي 57 کيلومتر بوده است که طي دو سال گذشته اين ميزان به حدود هفتصد کيلومتر رسيده است که اين جهش 10 برابري نشان از عزم جدي اداره کل راه و ترابري استان آذربايجان غربي در راستاي محقق کردن منويات مقام معظم رهبري است. آقاي رحمان زاده افزود از 750 کيلومتر تعهد سال 90 براي آسفالت و بهسازي راههاي روستايي با 86 درصد تحقق، 650 کيلومتر آن آسفالت شده است. وي همچنين در خصوص اسفالت بزرگ راهها نيز گفت: از 290 کيلومتر بزرگراه مقرر در استان، 70 کيلومتر آن براي سال 90 در نظر گرفته شده است که منتظر تخصص اعتبارات مرحله سوم هستيم. درخصوص راههاي اصلي هم از 300 کيلومتر مقرر 60 کيلومتر آن آماده و به بهره برداري رسيده است.
چهارشنبه, 16 آذر 1390 | آمار بازدید 379
اخبار/اقتصادی
يک ميليارد و 800 ميليون ريال اعتبار براي اجراي طرحهاي عمراني در منطقه گردشگري سهولان هزينه مي شود. فرماندار مهاباد در بازديد از طرحهاي عمراني گفت: بهسازي واحداث بلوار ورودي غار آبي سهولان، احداث آلاچيق و محل اسکان براي گردشگران، احداث ديوار ساحلي و فاضلاب روستايي سهولان طرحهايي است که تا پايان شهريور ماه به پايان خواهند رسيد. آقای کاک درویشی با اشاره به اينکه از ابتداي سال 91 با واگذاري مجموعه گردشگري سهولان به بخشداري مرکزي تحولي در خدمات رساني به اين منطقه ايجاد خواهد شد، اظهار داشت: تمام درآمدهاي غار آبي سهولان براي اين منطقه گردشگري هزينه خواهد شد. وی افزود: از ابتداي امسال 97 هزار گردشگر از غار آبي سهولان بازديد و 30 هزار نفر از اين تعداد در تير ماه به منطقه گردشگري سهولان سفر کرده اند.
پنجشنبه, 05 مرداد 1391 | آمار بازدید 379
اخبار/فرهنگی
امام جمعه موقت مهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت : قدس مهمترین مساله امروز جهان اسلام است وملت بزرگ ایران باید برای نجات این مکان شریف ،از چنگال صهیونیسم جهانی با تمام توان تلاش کنند . ماموستا خلیلی با دعوت از طبقات مختلف برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: همه مسلمانان به ویژه مردم کشورمان باید در راهپیمایی روزجهانی قدس حضور باشکوه داشته باشند تامایه دلگرمی بیشتر مسلمانان مظلوم فلسطین شوند. خطیب موقت نماز جمعه مهاباد با اشاره به مشکلات اقتصاد ی واجتماعی جوامع غربی واستیصال آنان دررفع بحران اقتصادی اروپا اظهار داشت: امروزه درکشورهای غربی تلاش می شودتا مسائل ومشکلات اقتصادی ونا هنجارهای اخلاقی فرزندان درخانواده ها بر اساس مبانی قرآن برطرف شود. واین امر نشان از گسترش روز افزون اسلام در جهان است. لزوم بهره گیری از برکات شبهای قدروتاسی از رفتار وگفتارحضرت علی (ع) ، از دیگر مطالب مطرح شده در خطبه های نماز جمعه مهاباد بود قبل از خطبه های نماز جمعه مدیرعامل انجمن نابینایان مهاباد گزارشی از خدمات ارائه شده به نابینایان را در زمینه های ازدواج ودرمان ارائه کرد. فتاحی گفت: در انجمن نابینایان مهابادشصت نفر نابینا در کلاس های حفظ قران، احکام و خط بریل آموزشهای لازم را فرا گرفتند.
جمعه, 20 مرداد 1391 | آمار بازدید 379
اخبار/اجتماعی
مدیر آموزش وپرورش مهاباد با اشاره به اینکه آموزش وپرورش، درطول حیات خود مهد تربیت اندیشمندان و بزرگمردان فراوانی در راه خدمت به ایران اسلامی بوده است و با توجه به روند توسعه فضاهای آموزش و پرورش این شهرستان درچند سال گذشته گفت: با بهره برداری از این فضاهای آموزشی تعداد مدارس به 313 و ظرفیت کلاسهای درس به 1399 کلاس درس افزایش می یابد.  یادآور می شود: اولین مدرسه مهاباد به نام سعادت در سال 1294 هجری شمسی تأسیس شد که از آن زمان تاکنون نزدیک به یک قرن می گذرد.
يكشنبه, 05 شهریور 1391 | آمار بازدید 379
اخبار/ورزشی
مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از بهره برداری نزدیك به 20 هزار مترمربع فضای ورزشی در شهریور ماه امسال در استان خبرداد. آقای ملااحمدی اظهار داشت: این میزان فضای ورزشی روباز و سرپوشیده در قالب 20 پروژه ورزشی جدید.  در شهرستانهای ارومیه، مهاباد خوی، سلماس، تكاب، بوكان، شاهین دژ، پلدشت، ، میاندوآب و شوط به بهره برداری می رسند.  وی افزود: از مجموع فضاهای ورزشی افتتاحی، 13 هزار مترمربع فضای باز و نزدیك شش تا هفت هزار مترمربع فضای سرپوشیده می باشد.  مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در خصوص اعتبارات این طرحها نیزگفت: برای احداث این طرحهای ورزشی 61 میلیارد و 476 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.  ملااحمدی افزود: از این تعداد پروژه، 11 پروژه جزء پروژه های ملی و هشت پروژه استانی و یك پروژه نیز از محل مشترك اعتبارات وزارت نفت و استانی است.  وی یادآور می شود: در هفته دولت دیوار ساحلی و زمین فوتبال رو باز هر دو در روستای "لج" مهاباد به بهره برداری رسید که برای احداث آنها نیز در مجموع یك میلیارد و 140 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
جمعه, 10 شهریور 1391 | آمار بازدید 379
اخبار/اقتصادی
رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی بوكان گفت: در زمان حاضر 185تعاونی در این شهرستان در حال فعالیت هستند .  محمدصالح پیروتی افزود: در این شهرستان در مجموع 247 تعاون وجود دارد كه از این تعداد 185 تعاونی فعال و 62 تعاونی نیز غیرفعال هستند .  وی در مورد تعداد اعضای این تعاونیها گفت: با احتساب سهام عدالت هم اكنون 50 هزار نفر در این شهرستان عضو این تعاونیها هستند . پیروتی اظهار كرد: این تعاونی ها در زمینه های مسكن، تولیدی مشغول فعالیت هستند.  وی گفت: از مجموع 50 هزار نفری كه عضو تعاونی های این شهرستان هستند یك هزار و390 نفر در تعاونی های مسكن مهر عضو هستند .  رئیس اداره تعاون،كار و رفاه اجتماعی بوكان ادامه داد: در سال گذشته و در زمینه اشتغال مشاغل خانگی یك هزار و 259 طرح به دبیرخانه این شهرستان رسیده كه از این تعداد 465مورد تصویب شده است .  وی گفت: برای این تعداد از مشاغل خانگی نیز بالغ بر 13میلیارد و 136 میلیون ریال تسهیلات توزیع شده است .
يكشنبه, 19 شهریور 1391 | آمار بازدید 379
اخبار/سیاسی
راهپيمايي باشکوه درمحکوميت هتک حرمت به ساحت مقدس پيامبراعظم (ص) فردا درمهاباد برگزارخواهد شد.  اداره تبليغات اسلامي شهرستان مهاباد با اعلام اين خبر ازمردم مسلمان وهميشه درصحنه اين شهرستان دعوت کرد در اين حرکت ديني و اسلامي که ساعت 30/ 10 صبح فردا برگزار مي شود بطورگسترده شرکت کنند.  دراطلاعيه تبليغات اسلامي،مسيرحرکت راهپيمايي پس ازتجمع برادران در فلکه شهدا وخواهران درفلکه فرمانداري ازخيابان صلاح الدين ايوبي،چهار راه آزادي و خيابان جمهوري اسلامي تا فلکه شهرداري اعلام شده است. مرکزبزرگ اسلامي شهرستان مهابادهم، در بيانيه اي با محکوم کردن ساخت فيلم موهن درهتک حرمت به ساحت مقدس پيامبرگرامي اسلام ( ص ) از مردم غيور مهابادخواست با شرکت در راهپيمايي فردا ضمن محکوم کردن اهانت به مقدسات اسلامي،به دشمنان نشان دهند با وحدت وهوشياري مسلمانان،ريشه توطئه ضد اسلامي صهيونيستيها وآمريکاييها خشکانده خواهد شد.  دفترامام جمعه،فرمانداري،بنيادشهيد و امورايثارگران،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي وانجمن هاي فرهنگي وهنري،دانشگاههاي آزاد اسلامي،پيام نور وعلمي کاربردي،اداره آموزش وپرورش،اداره ورزش وجوانان وهيئت هاي ورزشي،مجمع امورصنفي،شهرداري وشوراي اسلامي شهر،جهادکشاورزي،قرارگاه لشکري امام سجاد،سپاه پاسداران،نيروي انتظامي وتيپ سه دلاور ارتش درشهرستان مهاباد هم دربيانيه هاي جداگانه آمادگي خود را براي شرکت گسترده در راهپيمايي فردا سه شنبه به منظوراعلام محکوميت اهانت به ساحت مقدس پيامبرگرامي اسلام اعلام کردند.
دوشنبه, 10 مهر 1391 | آمار بازدید 379
 

صفحه 188 از 467